Jag ska provåka sista biten mot Ånge och se om den håller måttet för oss
Hoppas det blir stor uppslutning!!
MVH Proppen / Kicki
Moderator: Diesel
Ähh skit, jag bangar på Ångeresan. Har för mycket hemma att hinna med - får ta en tur med bil senare i oktober/november i stället... Sedan känns det tråkigt att inte kunna hinna träffa andra VTX:are när man ändå är hemmavid...PROPPEN skrev:Tänkte föreslå att vi kan stanna och äta på Hussborgs herrgård, de serverar mat från 69kr och uppåt, det såg ut att vara ett trevligt ställe att stanna på. De serverar mat fram till kl 18:00 så vi har gott om tid. Åker vi över Huljen på vägen upp så slipper vi en bra bit av E14. (då hänger även en 1300 med :twisted: )
Mvh Proppen
Jepp. Håller på glasar in hela fastigheten... tror ni 15 meter högt glas räcker? Blir nog snöfritt i vinter på min tomt - så jag ska nog anlägga en väg runt huset också så att jag kan glida runt på hojjen hela vintern medans ni sitter och huttrar :twisted: :twisted: :twisted:Gusten skrev: Som sagt...nu har du snickrat på garaget sen i April.....det måste ju bli en 5000 kvm stort så som du snickrar![]()
...
Jajamen...jag kommer.....på taklagsfestenNesse skrev:Jepp. Håller på glasar in hela fastigheten... tror ni 15 meter högt glas räcker? Blir nog snöfritt i vinter på min tomt - så jag ska nog anlägga en väg runt huset också så att jag kan glida runt på hojjen hela vintern medans ni sitter och huttrar :twisted: :twisted: :twisted:Gusten skrev: Som sagt...nu har du snickrat på garaget sen i April.....det måste ju bli en 5000 kvm stort så som du snickrar![]()
...
I april kom jag på att jag skulle bygga ett garage. Under semestern dök aldrig någon grävmaskin upp - förrän sista veckan. Jag och frugan blev rätt slitna då vi slet med grus, gnejs, paddning och annat grejs (gjutformar, armeringsjärn, najtråd, betong mm) om det är någon jäkel som hållit på och byggt och gjutit en egen platta så vet ni vilket slit det är... Sedan kan jag ju villigt medge att det under en period efter det inte hände speciellt mycket. Men nu är Nesse igång för fullt med byggandet igen (tror f.n det när vinter står för dörren).
Framåt vintern lär jag åka upp en sväng till Ånge i stället... får se om Sundsvall står på turlista då också?
Å du Gusten, du kan väl komma och hjälpa till istället för att mobba mig
:(